Sport.pl

Euro 2012. Portugalia dostała od dzieci specjalną flagę

Zwycięzcy wielkopolskiego finału turnieju ?Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku - dziewczęta z SP Koźmin Wielkopolski oraz chłopcy SP 13 Poznań, spotkali się z reprezentacją Portugalii i wręczyli piłkarzom Paulo Bento flagę z podpisami dzieci z finału wojewódzkiego.
Spotkanie odbyło się w ramach "Akcji Flaga", dzięki której zwycięskie drużyny chłopców i dziewcząt z każdego województwa, spełniają swoje piłkarskie marzenia i stają oko w oko z najlepszymi piłkarzami Europy. W trakcie każdego z 16 finałów wojewódzkich, zawodnicy oraz ich trenerzy podpisywali 16 flag państw, które zagrały w turnieju Euro 2012. Każda ze zwycięskich drużyn poszczególnych finałów wojewódzkich, poza awansem do kolejnej fazy rozgrywek półfinałowych turnieju "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku", otrzymała również szansę wręczenia jednej z 16 reprezentacji wyjątkowej flagi.

W województwie wielkopolskim tytuł mistrzów i awans do kolejnej fazy rozgrywek zapewniła sobie drużyna dziewcząt SP Koźmin Wielkopolski i zespół chłopców SP 13 Poznań. To właśnie zawodnicy tych dwóch drużyn spotkali się z portugalskimi gwiazdami futbolu. Dla młodych zawodników i zawodniczek uściśnięcie dłoni m.in. Cristiano Ronaldo było spełnieniem ich najskrytszych piłkarskich marzeń.

"Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku" to największy Turniej dla dziesięciolatków w Europie. Tylko w woj. wielkopolskim do tegorocznej edycji rozgrywek zgłosiło się ponad 13 tys. dzieci, a w całej Polsce ponad 140 tys.. Obok Pucharu Tymbarku oraz tytułu Mistrzów U-10, młodzi piłkarze i piłkarki walczą także o nagrodę główną w postaci wyjazdu na mecz reprezentacji, która wygra Turniej UEFA Euro 2012.

Więcej o: