Sport.pl

Oceniamy Portugalczyków w półfinale Euro 2012 z Hiszpanią

Znakomity występ pomocników ekipy Paulo Bento. Słabszy dzień miał Nani. Oto nasze oceny graczy Portugalii w półfinale Euro 2012 z Hiszpanią, w skali od 1 do 6.
</a> Rui Patricio 4. Pierwszy celny strzał Hiszpanie oddali dopiero w 67. minucie. Kunszt i szczęście bramkarza Sportingu Lizbona zobaczyliśmy jednak dopiero w dogrywce, gdy ratował Portugalczyków.

Joao Pereira 4-. Główna kłoda na drodze Iniesty. Często włączał się w akcje ofensywne. Faulem na żółtą kartkę musiał zatrzymać Fabregasa, ale choć jest znacznie słabszy piłkarsko od wielu graczy Hiszpanii, rzadko ich przepuszczał.

Pepe 3. Ostro potraktował kolegę z Realu Madryt, Xabiego Alonso. Tym razem bez błędu.

Bruno Alves 3+. Dużo ostrzejszy od Pepe i to - co ciekawe - także wtedy, gdy zapędzał się na połowę rywali. Wielkie utrapienie Hiszpanów.

Fabio Coentrao 4-. Aktywny, kreatywny, najlepszy konstruktor wśród portugalskich defensorów. Toczył ciężkie boje z Silvą, często wygrane. Świetny w łapaniu Hiszpanów na faule.

Raul Meireles 3+. Bardzo dobry występ, ale tym razem głównie w stawianiu zapór na drodze hiszpańskiej tiki-taki. Słabszy w rozdawaniu piłek swoim kolegom z przodu.

Miguel Veloso 4+. Znakomity występ. Bardzo aktywny z przodu, świetny w rozrzedzaniu hiszpańskiej koronki. Jeden z bitych przez niego rogów omal nie zaskoczył Casillasa.

Joao Moutinho 5. Cichy bohater tego meczu. Bez niego Hiszpania rozklepałaby jego zespół, a tak - niewiele mogła zrobić w środku pola.

Nani 3-. Miał wyraźnie słabszy dzień. Najgorszy występ Naniego na Euro 2012, choć i tak nie grał źle.

Cristiano Ronaldo 4. Nie błysnął geniuszem tak, jak w poprzednich meczach. Seria jego rzutów wolnych nie dała rezultatu, a pod koniec regulaminowego czasu gry zmarnował świetną kontrę Potugalii.

Hugo Almeida 4-. Znacznie lepszy od kontuzjowanego Heldera Postigi. Podjął jednak kilka złych decyzji, z czego najgorszą podczas akcji z 57. minuty. Niewielu napastników aż tak bardzo i skutecznie angażuje się w obronie.

Nelson Oliveira 3-. Mało widoczny. Przeciętny występ. Wszedł na kontry, ale Portugalii brakowało już sił.

Custodio i Varela grali za krótko.

Więcej o: