Euro 2012. Niesamowity gest Portugalczyków wobec Opalenicy

Setki ludzi, którzy obserwowali w sobotę otwarty trening reprezentacji Portugalii w Opalenicy doczekali się niezwykłych podziękowań. Zespół Paulo Bento wyszedł na zajęcia z transparentem specjalnie przygotowanym dla gościnnych mieszkańców miasteczka.
Portugalczycy nie kryją, że są zupełnie obezwładnieni tym, co spotkało ich w Opalenicy. Mieszkańcy miasteczka są im niezwykle przychylni. Dopingują ich, wspomagają, trzymają kciuki. Na każdym otwartym treningu Portugalczycy mają za sobą brawa i wiwaty życzliwej im widowni. Opaleniczanie przy tym nie są nachalni, nie nagabują gości na każdym kroku. Portugalczycy nie mają większych problemów, by wyjść na miasto na spacer czy obiad .

Podczas sobotniego treningu mieszkańcy Opalenicy doczekali się z ich strony niezwykłych podziękowań za gościnę. Pepe rozdał publiczności nie tylko autografy, ale i specjalnie przygotowane koszulki z napisem po polsku "Dziękujemy, Opalenico!". Najbardziej efektownym gestem ekipy Portugalii był jednak wielki transparent przygotowany dla mieszkańców. Zespół Paulo Bento stanął za nim przed treningiem i dziękował widzom za wsparcie i życzliwość.

Z kolei polscy kibice rozpięli transparent z napisem po portugalsku: "Forca Portugal! Vamos a final!", czyli "Do boju, Portugalio, aż do finału!".

POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS, TEJ!