Sport.pl

Silvestre Varela: Zostawcie Cristiano Ronaldo w spokoju!

- On nie ma nic nikomu do udowodnienia. Już wielokrotnie pokazał, że jest wielkim piłkarzem. Odczepcie się od niego i przestańcie krytykować przed kluczowym dla nas meczem - portugalski piłkarz Silvestre Varela staje w obronie Cristiano Ronaldo, gwiazdy Portugalii.
Po dwóch nieudanych występach na Euro 2012 największa gwiazda reprezentacji Portugaliijest w ogniu krytyki . W jego obronie stanął kolega z drużyny, znacznie mniej znany Silvestre Varela. To jednak właśnie zdjęcia Vareli dominują w portugalskich gazetach po tym, jak piłkarz ten zdobył w końcówce meczu z Danią gola decydującego o zwycięstwie Portugalczyków. Varela w kolejnych wywiadach stanął w obronie Cristiano Ronaldo.

- Dajcie mu już wreszcie spokój, to wielki piłkarz. Udowodnił to wielokrotnie i nie musi tego udowadniać każdemu na zawołanie - stwierdził piłkarz FC Porto. - To nasz kapitan, ufamy mu i jest jednym z nas. Każdy z nas jest gotów poświęcić się dla Portugalii, Cristoano także daje z siebie wszystko. Nie zasłużył na taką krytykę, bo jest nam bardzo pomocny w trakcie meczów. A porównywanie jego przydatności w reprezentacji i Realu Madryt jest zupełnie bez sensu. Piłka nożna to gra zespołowa, a nie indywidualna - dodał. - Naszym celem jest wygranie ostatniego meczu z Holandią, a nie udowadnianie, że Cristiano Ronaldo to wielki piłkarz. Bo to już wiemy.

Cristiano Ronaldo to:
Więcej o: