AZS Politechnika Poznań wygrywa w Bydgoszczy. Dwa zwycięstwa do awansu!

Koszykarze AZS Politechniki Poznań zrewanżowali się Astorii Bydgoszcz za porażkę w pierwszym meczu finału play-off II ligi i w drugim spotkaniu wygrali na parkiecie rywali 83:74. Teraz rywalizacja przenosi się do Poznania, a do awansu AZS potrzebuje jeszcze dwóch zwycięstw.
POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS, TEJ!

Poznaniacy znaleźli się w finale zupełnie niespodziewanie po tym jak wyeliminowali faworyta rozgrywek, Open Florentynę Pleszew. W pierwszym spotkaniu finału AZS uległ Astorii 67:84, ale wynik nie mówi wszystkiego o tamtym spotkaniu, bo goście w ostatniej kwarcie przegrywali tylko 62:63, ale potem zaliczyli fatalną serię 0:18. W przeciwieństwie do meczu poniedziałkowego, to AZS zaczął agresywniej i skuteczniej. W 15. minucie wygrywał 36:18. Astoria grała fatalnie, z mnóstwem strat (16) i niecelnych rzutów (9 trafionych na 25).

Koszykarze AZS Politechniki byli za to fantastycznie skuteczni. Prowadzili nawet 61:39, a po trzeciej kwarcie było 67:51 dla nich. Po pięciu minutach ostatniej części gry przewaga zmalała jednak do zaledwie 8 punktów (61:69). Astoria niesiona głośnym dopingiem publiczności, która na stojąco oglądała już mecz, rozpoczęła pogoń w swoim stylu. W 37. minucie było 66:73, ale na więcej bydgoskim zawodnikom nie wystarczyło sił.

Bohaterem spotkania był rozgrywający poznaniaków Paweł Hybiak, który zaliczył tzw. double-double. Rzucił w Bydgoszczy 21 punktów i miał 14 asyst.

Po dwóch meczach finału jest więc remis 1:1. Teraz oba zespoły spotkają się dwa razy w Poznaniu - 12 i 13 maja. Do awansu potrzebne są trzy wygrane. Jeśli po czterech spotkaniach będzie remis, rywalizacja wróci do Bydgoszczy.

Franz Astoria Bydgoszcz - AZS Politechnika Poznań 74:83

Kwarty: 18:24, 10:18, 23:25, 23:16

Astoria: Laydych 16 (3), Bierwagen 20, Szyttenholm 9, Lewandowski 9 (1), Barszczyk 6 oraz Andryańczyk 5 (1), Pagacz 5, Czyżnielewski 4, Rąpalski 0, Gierszewski, Szafranek 0.

AZS: Hybiak 21 (1), Baszak 17 (3), Stankiewicz 9, Sobkowiak 8 Szydłowski 6, oraz Rostalski 13, Gierwazik 7 (1), Rzeczkowski2, Kowalewski 0, Tkacz 0.