AZS Politechnika Poznań dalej od I ligi

Koszykarze AZS Politechnika Poznań przegrali 67:84 z Astorią Bydgoszcz w pierwszym meczu finału play-off II ligi. We wtorek, także w Bydgoszczy, drugie spotkanie w serii, która będzie się toczyła do trzech zwycięstw jednej z drużyn.
POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS, TEJ!

W drodze do finału poznaniacy nieoczekiwanie pokonali zespół Open Florentyna Pleszew. - Nie lekceważymy zespołu AZS Politechniki. Wyeliminowali faworyta rozgrywek z Pleszewa. Już tylko to budzi respekt - mówił przed meczem trener Franz Astorii Jarosław Zawadka. O lekceważeniu mowy więc nie było. Bydgoszczanie zaatakowali agresywnie zespół z Poznania. Osiągnęli przewagę na desce, także w ataku. W 4. min było już 12:5 dla Franz Astorii, po kolejnej takiej akcji pod deską rywala. Za chwilę skuteczną dobitką popisał się Sebastian Laydych. W 7 min gospodarze prowadzili 21:5. Znakomicie i bardzo skutecznie grał Mateusz Bierwagen (12 pkt w 8 minut).

Sytuacja na parkiecie zmieniła się, gdy AZS zaczął grać w obronie strefą. Nie było już wolnych pozycji, a tablica została zablokowana przez coraz lepiej grających gości. W 14. min akademicy przegrywali tylko 22:29. W całej drugiej kwarcie dali rzucić bydgoszczanom tylko 15 punktów. Zbyt szybkie akcje gospodarzy kończyły się stratami. Siedem punktów przewagi po pierwszej części meczu to było jednak zbyt mało, by bydgoszczanie mogli spokojnie myśleć o drugiej połowie spotkania.

Było więc nerwowo. Przez 2,5 minuty żadnemu z zespołów nie udało się celnie rzucić. Potem jednak 6 pkt z rzędu zdobyła Astoria. W 27. minucie prowadziła 57:46. Ostatnią kwartę otworzył rzutem za trzy Marek Sobkowiak, a za chwilę po stracie Patryka Rąpalskiego i wolnych Tomasza Baszaka Astoria wygrywała tylko 63:62. 18:0 dla Astorii w następnych ponad czterech minutach, pokazało, kto rządzi na parkiecie. - Wynik lepszy niż gra. Na razie jest tylko jedna trzecia planu - powiedział Bierwagen.

We wtorek o godz. 20 w hali ZS nr 7 przy ul. Waryńskiego drugi mecz obu zespołów.

Franz Astoria Bydgoszcz - AZS Politechnika Poznań 84:67

kwarty: 29:14, 15:23, 19:18, 21:14

Astoria: Laydych 24 (1), Bierwagen, 18, Szyttenholm 4, Lewandowski 14 (1), Barszczyk 12 oraz Rąpalski 3, Gierszewski 0, Szafranek 0, Andryańczyk 0, Pagacz 4, Czyżnielewski 5, Raczyński 0

AZS: Hybiak 13 (1), Baszak 12 (2), Szydłowski 2, Gierwazik 0, Sobkowiak 7 (1) oraz Tkacz 8, Walczak 2, Rostalski 0, Kowalewski 0, Stankiewicz 12, Rzeczkowski 5, Ziółkowski 0.

Stan rywalizacji do trzech zwycięstw: 1:0 dla Astorii