Młodzi koszykarze z Poznania zostaną bez medalu

Koszykarze PBG Basket Junior Poznań przegrali z Treflem Sopot 77:92 i stracili szanse na awans do strefy medalowej rozgrywanych w Poznaniu mistrzostw Polski do lat 18.
Poziom spotkania był naprawdę wysoki, a oba zespoły forsowały tempo. Gra toczyła kosz za kosz. Trener Eugeniusz Kijewski wystawił na plac Filipa Pruefera i PBG Basket Junior wykorzystywało przewagę wzrostu pod koszem. Po drugiej stronie parkietu sopocianie skutecznie rzucali z dystansu. W 15. minucie po indywidualnym zagraniu Daniela Szymkiewicza Trefl wyszedł na 8-punktowe prowadzenie (27:35).

POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS, TEJ!

Obraz gry zmienił się, gdy Trefl zaczął bronić strefą. W 28. minucie prowadził 42:29, bo poznaniacy nie mogli sobie poradzić z tego typu defensywą i pudłowali z dystansu. Sopocianie schodzili na przerwę z 19-punktową zaliczką. W drużynie Marcina Lichtańskiego punktowało tylko czterech zawodników, ale aż 36 punktów (po 18) zdobyli łącznie Jakub Schenk i Daniel Szymkiewicz.

Po zmianie stron bardzo zmotywowani poznaniacy rzucili się do odrabiania strat. W grę Trefla wdarł się chaos, a PBG Basket Junior otworzył trzecią kwartę serią 7:0. Trefl wkrótce jednak wrócił na właściwe tory, a pogoń gospodarzy przerwał trójką z dalekiego dystansu Szymkiewicz. W 26. minucie goście prowadzili już nawet różnicą 20 punktów (65:45).

Mimo niezłych momentów i skutecznej gry Piotra Wielocha, PBG Basket Junior w trzeciej kwarcie nie odrobiło ani jednego punktu. Na niewiele zdawała się również agresywna defensywa. Dopiero w 34. minucie gospodarze zmniejszyli stratę poniżej 20 punktów. W ostatnich minutach znów przypomniał o sobie Pruefer. Po jego dobitce w 38. minucie PBG Basket Junior przegrywał już tylko 74:86. Gospodarze niesieni dopingiem licznych fanów w Arenie rzucili się do odrabiania strat. Na zwycięstwo zabrakło im już jednak czasu.

PBG Basket Junior Poznań - Trefl Sopot 77:92

Kwarty: 20:23, 12:28, 23:23, 22:18

PBG: Wieloch 25, Stopierzyński 13, Krawiec 10, Pruefer 9, Walczak 7, Taiser 6, Fiszer 5, Fornalik 2, Wielechowski 0, Krauze 0, Szymczak 0, Michalik 0.

Trefl: Szymkiewicz 33, Schenk 20, Szymański 16, Patoka 11, Dzierżak 11, Radomski 1, Hanke 0, Nowakowicz 0, Parkitny 0.