Basket przegrał pod dogrywce. Ciekawe mistrzostwa w Arenie

Niezwykle emocjonujący był pojedynek koszykarzy PBG Basket Junior Poznań z Rosą Radom w pierwszym dniu mistrzostw Polski U-18. W Arenie doszło do dogrywki, którą wygrali goście z Radomia.
POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS, TEJ!

Ostatni mecz dnia był bardzo zacięty i przebiegał falami. W pierwszej i trzeciej kwarcie wyraźnie lepsi byli zawodnicy Basketu Junior prowadzeni przez Eugeniusza Kijewskiego. W drugiej i czwartej części młodzi koszykarze z Radomia odrabiali straty. Wydawało się, że zespół z Poznania jednak wygra. Nie dość, że w drugiej połowie prowadził różnicą nawet 12 punktów, to w końcówce miał cztery punkty więcej od gości. Do dogrywki doprowadził rzutem ze skrzydła Jakub Garbacz z Rosy na 1,4 s przed końcową syreną! W dodatkowym czasie radomianie najpierw trafili za trzy punkty i jeszcze bardziej zwiększyli presję na graczy z Poznania. Ci pogubili się w ostatniej minucie przy wznowieniu akcji, w której musieli odrabiać właśnie trzypunktowy dystans. Stracili piłkę i po chwili z linii rzutów wolnych przewagę Rosy do 4 punktów powiększył Mikołaj Witliński.

PBG Basket Junior Poznań - KS Rosa Sport Radom 75:79

kwarty: 20:12, 12:24, 24:12, 12:20, d. 7:11

Punkty dla Basketu: Stopierzyński 15 (1x3), Taisner 14, Walczak 12 (2), Fornalik 8, Wielechowski 7 (1) oraz Krawiec 13 (2), Krauze 2, Wieloch 2, Pruefer 2, Michalik 0, Szymczak 0, Fiszer 0.

Żeby myśleć o awansie do najlepszej czwórki mistrzostw Polski poznaniacy muszą w czwartek pokonać zespół Trefla Sopot, który w środę bez problemu (79:59) pokonał Polonię Warszawa i jest liderem grupy B.

W grupie A mistrzostw też było ciekawie. Zaledwie jednym punktem (79:78) Czarni Słupsk zwyciężyli GTK Gdynia, a wcześniej Novum Bydgoszcz było o dwa punkty (84:82) lepsze od WKK Wrocław.

Terminarz mistrzostw (wstęp do Areny jest wolny)