Były koszykarz PBG Basketu Poznań zagra o finał TBL

Damian Kulig, który jeszcze niedawno zdobywał punkty dla PBG Basketu Poznań, był drugim strzelcem Turowa Zgorzelec w meczu z Anwilem Włocławek. Rzucił 16 punktów i przyczynił się do awansu drużyny ze Zgorzelca do półfinału Tauron Basket Ligi.
POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS, TEJ!

Turów i Anwil stworzyły w poniedziałek kapitalne widowisko. Tylko zwycięstwo dawało gościom z Włocławka nadzieje na pozostanie w play-off. Zespół ze Zgorzelca walczył o wygraną, która oznaczała awans do półfinału. Gospodarze prowadzili już różnicą kilkunastu punktów, ale mimo to doszło do pasjonującej końcówki, w której Anwil był o jeden kosz od remisu. Turów wytrzymał presję, wygrał mecz 96:92 i całą serię z Anwilem 3:1.

Damian Kulig wyszedł w pierwszej piątce Turowa i zdobył dla swojej drużyny 16 punktów (lepszy był tylko David Jackson - 26). Był to jego rekord punktowy w nowej drużynie. Trafił 4 z 6 prób za dwa punkty i 2 na 3 za trzy, wykorzystał też oba rzuty wolne. Miał też dwie zbiórki i asystę.

Damian Kulig wykorzystuje dziurę w obronie Anwilu [wideo]

Niespełna 25 letni skrzydłowy (może też grać jako środkowy) w poprzednim sezonie i przez większość obecnych rozgrywek TBL reprezentował Basket Poznań. Pod koniec marca został sprzedany do Turowa, a pieniądze z tego transferu miały pomóc dokończyć sezon pogrążonej w kłopotach finansowych drużynie ze stolicy Wielkopolski.