Daleki Brzeg, bliski spadek MUKS Poznań

W meczu, który niemal przesądza sprawę spadku z ekstraklasy koszykarek, MUKS Poznań przegrał w Brzegu z Odrą 46:62. Tylko cud, czyli dwa zwycięstwa MUKS-u i dwie porażki Odry, utrzymają poznański zespół.
POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS, TEJ!

Od początku sezonu ostatnim zespołem ekstraklasy koszykarek był Inea AZS Poznań. Akademiczki już kilka kolejek temu straciły nawet matematyczne szanse na pozostanie w ekstraklasie.

O to, by nie spaść razem z Ineą AZS, walczą Odra Brzeg i MUKS Poznań. Choć dwa z trzech poprzednich pojedynków tych drużyn wygrała Odra, to poznanianki mogły być większymi optymistkami przed środowym bojem. W poprzedniej kolejce pokonały bowiem w derbach miasta AZS, a Odra doznała druzgocącej klęski w starciu z Tęczą Leszno.

W środę Odra była jednak od drużyny Iwony Jabłońskiej zdecydowanie lepsza. MUKS miał długie przestoje w zdobywaniu punktów. W pierwszej kwarcie przegrywał 2:14, a gdy zbliżył się na trzy punkty (11:14), zanotował kolejny fatalny fragment gry i zrobiło się 11:28. Po przerwie gra MUKS nie była lepsza. Początkowy fragment trzeciej kwarty poznanianki przegrały 2:14, więc gdy Odra miała dwa razy więcej punktów (44:22), było jasne, że ten mecz spokojnie wygra. Tak właśnie się stało - przewaga wyniosła ostatecznie 16 punktów.

W sobotniej kolejce, która może okazać się ostatnią w fazie play-out, MUKS podejmie Artego Bydgoszcz, a w utrzymaniu się może mu pomóc Inea AZS Poznań - jeśli pokona w Brzegu Odrę.

Odra Brzeg - MUKS Poznań 62:46

Kwarty: 21:11, 10:9, 13:10, 18:16

MUKS: Mrozińska 16, Makowska 15 (3), Owczarzak 4, Durak 2, Antczak 0 oraz Casimiro 5 (1), Szarzyńska 4, Najtkowska 0, Koperwas 0, Burandt 0.

Tęcza Leszno - Artego Bydgoszcz 79:55

Kwarty: 25:9, 15:17, 23:14, 16:15

Tęcza: Freeman 31 (2), Kuncewicz 15, Grabowska 12, Chomicka 9 (2), Bednarczyk 7 (1), Urbaniak 5, Łodziewska 0, Moszak 0

Inea AZS Poznań - Widzew Łódź 78:83

Kwarty: 24:35, 21:14, 15:14, 18:20

AZS: Drzewińska 22 (5), Kotnis 12 (1), Horodeńska 11 (1), Gawrońska 10, Kędzia 10 oraz Adamowicz 10 (2), Janikowska 3.