PBG Basket Junior awansował, Pyra zbyt gościnna

Koszykarze PBG Basket Junior Poznań zagrają o mistrzostwo Polski U-18 po tym jak zajęli drugie miejsce na turnieju w Krakowie. MKK Pyra Poznań, która była gospodarzem turnieju innej grupy, w finale nie zagra, bo przegrała wszystkie mecze.
POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS, TEJ!

Sobotni pojedynek PBG Basketu Junior (na dzień dobry wygrał 93:73 z KŚ AZS Katowice) z GTK Gdynia nazwano pojedynkiem gigantów. Wszystko dlatego, że te dwie drużyny są uważane na głównych kandydatów do zdobycia juniorskiego mistrzostwa Polski w tym sezonie. Zmierzyły się ze sobą już w drugim dniu turnieju półfinałowego w Krakowie. "Lepsi fizycznie poznaniacy zdominowali walkę na tablicach, a w kluczowych momentach nie mylili się Mikołaj Stopierzyński, Marek Walczak oraz Michał Wielechowski" - czytamy na stronie pzkosz.pl. Początkowo lepsi byli gdynianie (prowadzili 14:2 i 17:5), potem to jednak Basket przejął inicjatywę i było nawet 49:41 dla niego po koniec trzeciej kwarty i 65:58 w połowie czwartej. "Jeszcze na niewiele ponad minutę przed końcem po punktach Derkowskiego, GTK przegrywało zaledwie 70:71. Końcówkę lepiej rozegrał jednak PBG Basket Junior. 13 sekund przed końcem poznaniacy prowadzili po wolnych Wielechowskiego 75:71 i mogli cieszyć się z ważnej wygranej".

Skrót meczu PBG Basket - GTK

Poznaniacy mieli więc po dwóch dniach turnieju komplet zwycięstw i nie zaszkodziła im nawet niedzielna porażka 73:79 z Wisłą Kraków. W tabeli znaleźli się co prawda na drugim miejscu, za GTK Gdynia, ale awansowali do turnieju finałowego.

W półfinałach swój udział w walce o mistrzostwo Polski zakończył zespół MKK Pyra Poznań. W hali przy ul. Chwiałkowskiego Pyra przegrała 49:84 z Treflem Sopot, 52:63 z Kuźnią Koszykówki Stalowa Wola i 55:68 z WKK Wrocław. Do dalszych gier awansowały drużyny Trefla i WKK.