Porażka na koniec sezonu koszykarzy PBG Basketu Poznań

Gdy PBG Basket Poznań prowadził w Kołobrzegu 22:3, trudno było przypuszczać, że przegra z Kotwicą. A jednak. Gospodarze wyrównali już pod koniec drugiej kwarty, a całe spotkanie wygrali 73:60. To był ostatni mecz Basketu w tym sezonie ekstraklasy.
POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS, TEJ!

Poznaniacy zakończyli sezon Tauron Basket Ligi na trzecim miejscu od końca tabeli. W całym sezonie wygrali 11 spotkań, przegrali aż 27. W sobotę w Kołobrzegu mogli nieznacznie poprawić ten bilans, choć nawet zwycięstwo z Kotwicą, którą dwa razy pokonali w tych rozgrywkach na swoim parkiecie, nie zmieniłoby ich położenia w tabeli.

Początek meczu był wręcz wymarzony dla koszykarzy Miliji Bogicevicia. Kotwica pierwsze punkty zdobyła dopiero po czterech minutach za sprawą Darrella Harrisa. Basket miał już jednak wtedy aż trzynaście punktów po rzutach Jakuba Parzeńskiego, Aleksandra Lichodzijewskiego i Djordje Micicia. Dwaj ostatni trafili po jednej ''trójce", a Serb ponadto zaliczył akcję 2+1. Sen trwał dalej - po trzecim celnym rzucie za trzy punkty Aleksandra Lichodzijewskiego Basket prowadził już 22:3, potem 24:7, a na początku drugiej części 30:15. Od stanu 36:25 przez ostatnie trzy i pół minuty drugiej kwarty do kosza trafiali już tylko gospodarze. Odrobili wszystkie straty i na przerwę zespoły schodziły do szatni przy remisie 36:36.

Kotwica i Basket miały jeszcze tyle samo punktów w 24. minucie (41:41 po ''trójce" Jakuba Nowaka"), ale potem zespół z Kołobrzegu zaczął się oddalać. Co prawda na początku czwartej kwarty Jakub Nowak rzutem zza łuku zmniejszył straty do 52:53, ale Basket nie odzyskał już prowadzenia. Kotwica nie grała rewelacyjnie, ale punktowała. Poznaniacy próbowali odrabiać dystans rzutami za trzy punkty, jednak to nie był dobry pomysł. Sami nie trafiali, a gospodarze to wykorzystywali. Kolejne punkty zdobywał najlepszy tego wieczoru Darrell Harris (double-double: 18 punktów i 13 zbiórek), a także solidny Łukasz Diduszko (także miał dwucyfrowe statystyki: 12 punktów i 11 zbiórek).

Basket, choć znakomicie rozpoczął mecz, kończył go z fatalnymi zespołowymi statystykami: zaledwie 32-procentową skutecznością rzutów za dwa punkty (14 celnych na 43 próby) i zbiórkami przegranymi 32:45.

Kotwica Kołobrzeg - PBG Basket Poznań 73:60

Kwarty: 11:24, 25:12, 17:13, 20:11

Kotwica: Harris 18, Brandwein 14, Diduszko 12, Wichniarz 10, Rduch 8, Djuric 7, Kwiatkowski 4, Żołnierczuk 0, Raczyński 0, Dobriański 0.

Basket: Lichodzijewski 16, Micić 15, Nowak 8, Parzeński 8, Bartosz 7, Comagić 4, Milczyński 2, Nikolić 0, Szydłowski 0, Nowicki 0.