Djordje Micić z rekordem, ale Basket przegrał w Łodzi

Nie pomogły rekordowe w tym sezonie 33 punkty Djordje Micicia dla PBG Basket Poznań. Prowadzony przez dwóch zdolnych nastolatków ŁKS Łódź pokonał poznaniaków 94:88.
POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS, TEJ!

W przedostatniej kolejce Tauron Basket Ligi gospodarzom chodziło już tylko o godne pożegnanie się z łódzkimi kibicami, bo szanse na opuszczenie ostatniej pozycji w tabeli stracili już dawno. Basket z kolei zapewnił sobie miejsce trzecie od końca i nie jest w stanie wskórać więcej.

Oba zespoły grały więc bez dodatkowych obciążeń i urządziły prawdziwy popis strzelecki. Poznaniacy mieli pecha, że na mecz z nimi zdążył wrócić z USA Michał Michalak. Obrońca, który nie ma jeszcze 19 lat, wystąpił w Portland w meczu najbardziej utalentowanych koszykarzy globu. Znalazł się w pierwszej piątce Reszty Świata, która wygrała z gospodarzami.

Przeciwko Basketowi Michał Michalak zdobył aż 27 pkt. Dwa mniej uzyskał starszy od niego o rok Jarosław Zyskowski. Ten z kolei był bezbłędny przy rzutach za trzy punkty. Już do przerwy miał na koncie cztery takie trafienia (w całym meczu pięć), a po ostatnim z nich ŁKS prowadził 48:34. Po dwóch kwartach cały łódzki zespół miał rewelacyjną skuteczność "trójek" - 8 na 10!

Nic dziwnego, że Basket musiał odrabiać aż 15-punktową stratę. I to z rywalem, którego dotychczas w tym sezonie gromił średnio różnicą 20 pkt!

W trzeciej kwarcie na parkiecie pojawił się Aleksander Lichodzijewski. Wraz z Djordje Miciciem zaczęli trafiać za trzy punkty i przewaga ŁKS szybko topniała. W 29. min Serb wyprowadził Basket na prowadzenie (63:62), ale po kilku minutach wyrównanej gry łodzianie znów odskoczyli i spokojnie wygrali.

ŁKS Łódź - PBG Basket Poznań

Kwarty: 29:16, 22:20, 17:29, 26:23

ŁKS: Michalak 27 (3x3), Zyskowski 25 (5), Dłuski 16, Szczepaniak 13 (3), Sulima 13 oraz Bartoszewicz 0, Binkowski 0, Kuczmera 0.

Basket: Comagic 10, Nikolić 9 (1), Bartosz 6, Parzeński 4, Smorawiński 3 (1) oraz Micić 33 (6), Lichodzijewski 15, Szydłowski 5 (1), Nowak 3 (1).