Basket lepszy od Politechniki. Już jest bezpieczny?

Aż 29 punktów zdobytych przez koszykarzy PBG Basket Poznań w trzeciej kwarcie meczu z AZS Politechnika Warszawa pozwoliło im wygrać w stolicy 89:72.
POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS, TEJ!

Przed 35. kolejką spotkań obie drużyny miały taki sam bilans spotkań - 10 zwycięstw i 24 porażki. Choć warszawianie dwa razy wygrali wcześniej z Basketem, byli od niego niżej w tabeli (ze względu na walkower, którym niedawno został ukarany AZS).

Poznaniacy wykorzystali bezpośredni pojedynek - pokonali Politechnikę i trzecie od końca, "bezpieczne" miejsce w tabeli mają na wyciągnięcie ręki.

Mecz był wyrównany przez dwie pierwsze części. W poznańskim zespole niewiele grał bohater niedawnego spotkania ze Śląskiem Wrocław, Jakub Nowak. Krótko po wejściu na parkiet trafił za trzy punkty, ale bardzo szybko złapał trzy przewinienia i trener Milija Bogicević zdjął go z parkietu.

Przełomowa była trzecia kwarta. Basket wygrał ją 29:14 (mimo że w pewnym momencie była to nawet przewaga 28:10) i przed ostatnią odsłoną prowadził 71:57. Nie mógł się jednak jeszcze cieszyć z wygranej, bo AZS wygrał początek kwarty 10:2 i na tablicy było tylko 73:67 dla poznaniaków. Wtedy osiem punktów rzucił Djordje Micić (jeden kosz po 10. tego wieczoru asyście Niksy Nikolicia), dwa dołożył Aleksander Lichodzijewski i przy stanie 87:70 skończyły się emocje.

AZS Politechnika Warszawa - PBG Basket Poznań 72:89

Kwarty: 18:15, 25:27, 14:29, 15:19

AZS: Popiołek 21 (5x3), Kucharek 14 (2), Nowakowski 8 (1), Kowalczyk 6, Mokros 3 (1) oraz Wilczek 7 (1), Pełka 6, Zięba 6 (2), Motel 1, Nowicki 0.

Basket: Comagić 23 (2), Micić 20 (4), Parzeński 17, Nikolić 4, Lichodzijewski 2 oraz Bartosz 20 (2), Nowak 3 (1), Smorawiński 0, Milczyński 0, Szydłowski 0.