Siarka Jezioro lepsza od poznańskiego Basketu

Siarka Jezioro Tarnobrzeg pokonała PBG Basket Poznań 81:70 w meczu ekstraklasy koszykarzy.
POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS, TEJ!

Przed tym meczem Siarka miała jeszcze szanse na awans do play-offów - niewielkie, ale jednak jakieś. Basket tych szans nie ma już od dawna, a w dodatku ostatnie dni są dla klubu fatalne - najpierw musiał sprzedać lidera drużyny Damiana Kuliga, a potem zaapelować o wsparcie do sponsorów, bo w oczy zajrzało widmo bankructwa i wycofania z rozgrywek.

Koszykarze Basketu mecz w dalekim Tarnobrzegu zaczęli nieźle - po rzucie Mateusza Bartosza prowadzili nawet 15:12. Potem jednak poznaniacy stracili 13 punktów z rzędu. Wywalczonego wówczas prowadzenia gospodarze nie oddali już do końca meczu. Szczególnie fatalny w wykonaniu koszykarzy Basketu był koniec pierwszej kwarty i początek drugiej, gdy lider Siarki J.T. Tiller był niemal bezkarny w swoich rzutach z półdystansu. Kompletną degrengoladę poznaniaków przerwał celnym rzutem za trzy punkty Aleksander Lichodzijewski. Była to jego już czwarta próba i dopiero pierwsza udana! Koszykarze Basketu zresztą w kolejnym meczu nie imponowali skutecznością w rzutach z dystansu - trafili w dziewięciu próbach na 23 rzuty.

W drugiej połowie gospodarze kontrolowali sytuację na parkiecie - ani razu nie pozwolili Basketowi zmniejszyć przewagi na tyle, by ich zwycięstwo było poważniej zagrożone.

Siarka Jezioro Tarnobrzeg - PBG Basket Poznań 81:70

Kwarty: 21:17, 20:11, 25:24, 15:18

Siarka: Tiller 19, Piechowicz 12, Miller 11, Barycz 10, Karnowski 10, Doaks 9, Wyka 4, Rabka 3, Pyszniak 3, Walski 0.

Basket: Micić 19, Bartosz 11, Parzeński 11, Lichodzijewski 9, Milczyński 7, Nikolić 5, Nowak 3, Smorawiński 3, Comagić 2, Szydłowski 0.

"/> Kubica ukarany. Wściekły Verstappen krzyczał "co oni k**** zrobili?". Szalony wyścig!