Tydzień Basketu: Siarka w środę, Śląsk w sobotę

Ruszyła sprzedaż biletów na sobotni mecz koszykarzy PBG Basket Poznań ze Śląskiem Wrocław. Zanim drużyna Miliji Bogicevicia znów zagra na własnym parkiecie, czeka ją w środę wyjazd do Tarnobrzegu.
POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS, TEJ!

W grupie słabszych drużyn Tauron Basket Ligi (z miejsc 7-14) trwa runda rewanżowa. W pierwszym kolejce poznaniacy przegrali na u siebie z Polpharmą Starogard Gdański i jest już właściwie pewne, że do końca sezonu będą walczyli już tylko o to, by nie znaleźć się na jednym z dwóch ostatnich miejsc w tabeli ekstraklasy, co w przyszłości może grozić relegowaniem z ligi. Najbliższy rywal Basketu, Siarka Jezioro Tarnobrzeg, ma jeszcze nikłe szanse na to, by walczyć o drugą pozycję, która daje prawo gry w play-off. I to gospodarze będą faworytami środowego pojedynku. Początek o godz. 19. Oba zespoły zmierzyły się ze sobą już trzy razy w tym sezonie. Pierwsze starcie wygrał Basket (84:72 w Poznaniu), potem dwukrotnie górą była Siarka (72:66 we własnej hali i niedawno 91:89 po dogrywce w stolicy Wielkopolski).

Ponieważ koniec rozgrywek grupy 7-14 zaplanowano na 14 kwietnia, zespoły grają teraz mecze co trzy dni. Basket w czwartek wróci więc z wyprawy do Tarnobrzegu, a już w sobotę o godz. 17 zmierzy się przy Drodze Dębińskiej ze Śląskiem Wrocław, liderem słabszej grupy ekstraklasy. Na stronie sportfans.pl trwa sprzedaż biletów na to spotkanie. Wejściówki kosztują 9 zł i 5 zł (ulgowe). Będzie można je kupić w czwartek w siedzibie klubu przy ul. Reya 3 w Poznaniu (w godz. 9-15.30) oraz w kasach hali, godzinę przed rozpoczęciem sobotniego spotkania.