Jak PBG Basket poradzi sobie bez kapitana?

Pierwszy mecz po odejściu Damiana Kuliga rozegrają dziś koszykarze Basketu Poznań. Podejmą Polpharmę Starogard Gdański, która jest o jedno miejsce w tabeli wyżej.
POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS, TEJ!

Jak sobie poradzą bez kapitana? - Mój zespół grał i wygrywał, gdy kontuzjowany był Olek Lichodzijewski, inny bardzo ważny zawodnik - mówi trener Milija Bogicević. Transfer najlepszego zawodnika do Turowa Zgorzelec ratuje budżet klubu. Szkoleniowiec nie może być jednak zadowolony ze straty takiego gracza, ale stara się szukać rozwiązania. - Nie będziemy zmieniali naszego stylu gry, jest na to już zdecydowanie za późno. Nie możemy wywracać wszystkiego do góry nogami. To duży problem, kiedy tracimy zawodnika, pod którego wielokrotnie budowaliśmy atak. Myślę jednak, że Jakub Parzeński, Mateusz Bartosz i Olek Lichodzijewski dadzą radę zastąpić Damiana na pozostałe siedem spotkań - twierdzi Milija Bogicević.

Na razie nie wiadomo, kto będzie nowym kapitanem Basketu.

Poznaniacy przystąpią do sobotniego meczu po dwóch kolejnych zwycięstwach, z ŁKS Łódź i Kotwicą Kołobrzeg. W tym sezonie Basket mierzył się z Polpharmą już trzy razy - wygrał raz, w Starogardzie Gdańskim.

Początek spotkania o godz. 17 w Hali Gier Sportowych CityZen (AWF) przy Drodze Dębińskiej. Bilety kosztują 5 i 9 zł.