Sensacyjny koniec - AZS lepszy od Lotosu!

Wielką niespodziankę sprawiły na koniec pierwszej części sezonu koszykarki Inei AZS Poznań - pokonały we własnej hali trzeci zespół ekstraklasy, Lotos Gdynia! Była to dopiero trzecia wygrana poznanianek w rozgrywkach.
POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS, TEJ!

Trzy miesiące temu gdynianki nie dały AZS żadnych szans i na swoim terenie wygrały aż 85:45. W sobotę w Poznaniu mecz był wyrównany przez dwie kwarty, ale w trzeciej cześć Lotos był wyraźnie lepszy (21:14) i przed ostatnią częścią gry miał siedem punktów więcej od zespołu gospodarzy. Ta przewaga utrzymywała się niemal do końca meczu i dopiero zryw akademiczek w ostatnich trzech minutach doprowadził do sensacji.

INEA AZS Poznań - Lotos Gdynia 63:59

Kwarty: 13:11, 12:14, 14:21, 24:13

INEA: Aneta Kotnis 15, Aleksandra Drzewińska 12, Eliza Horodeńska 11, Amber Petillon 9, Joanna Kędzia 8, Kinga Woźniak 4, Magdalena Gawrońska 4, Julia Adamowicz 0.

LOTOS: Geraldine Robert 26, Kinga Bandyk 8, Marzena Marciniak 4, Natalia Plumbi 4, Aneika Anna-Kay Henry 4, Jolene Anderson 4, Constance Jinks 4, Adrijana Knezevic 3, Magdalena Kaczmarska 2.