Basket chce przywrócić nadzieje na play-off

- Walka o play-off jeszcze trwa - uważa kapitan PBG Basket Poznań Damian Kulig przed sobotnim meczem z Siarką Jezioro Tarnobrzeg.
POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS, TEJ!

Goście poznańskiej drużyny są w o tyle lepszej sytuacji w tabeli, że wygrali trzy mecze więcej od Basketu. Od Kotwicy Kołobrzeg, która zajmuje miejsce dające grę w play-off, dzieli Siarkę tylko jedno zwycięstwo. - Musimy pokazać swoją siłę, wygrać na swoim boisku i przywrócić nadzieje na miejsce w play-off - mówi trener poznańskiej drużyny Milija Bogicević.

W pierwszej części sezonu Basket dość łatwo uporał się z Siarką - wygrał w październiku 84:72 i pokazał, jak należy grać z zespołem, w którym prym wiodą Amerykanie solidnie wspierani przez Marka Piechowicza i Przemysława Karnowskiego. - To zespół bardzo dobrze zbudowany pod względem atletycznym. Szacunek, że potrafi grać wąskim składem na wysokich obrotach. Musimy zatrzymać przede wszystkim Josha Millera i uniknąć strat, które pozwolą rywalom na szybkie kontrataki - tłumaczy Milija Bogicević. - Siarka gra szybką, radosną koszykówkę. Dobrze rzuca za trzy. Trzeba mocno bronić i narzucić im swoje warunki - uściśla Damian Kulig.

Mecz Basket u z Siarką rozpocznie się w sobotę o godz. 17 w Hali Gier Sportowych ZityZen przy Drodze Dębińskiej. Bilety kosztują 9 zł i 5 zł (ulgowy).