Juniorki MUKS Poznań ze złotem mistrzostw Polski

MUKS Poznań pokonał Ineę AZS Poznań 56:48 w finałowym meczu mistrzostw Polski juniorek starszych. Drużyna prowadzona przez Iwonę Jabłońską obroniła tym samym tytuł sprzed roku.
POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS, TEJ!

Obie poznańskie drużyny spotkały się już w meczu grupowym turnieju rozgrywanego w Gdyni. Wtedy lepszy był AZS - wygrał 57:52. Akademiczki do półfinałów awansowały zresztą z kompletem zwycięstw, a w półfinale pokonały VBW GTK Gdynia 61:58. MUKS przegrał w grupie tylko z lokalnymi rywalkami, zaś w półfinale wygrał z KS Basket 25 Bydgoszcz 78:60.

Niedzielny finał był niezwykle zacięty i rozczarował tylko skutecznością zawodniczek obu zespołów - do przerwy było zaledwie 25:25! Po przerwie MUKS do zwycięstwa poprowadziła Dominika Owczarzak, która z 16 punktami była najskuteczniejszą zawodniczką swojego zespołu.

MUKS Poznań - Inea AZS Poznań 56:48

Kwarty: 14:10, 11:15, 13:11, 18:12

MUKS: Owczarzak 16, Stelmach 12, Idziorek 9, Casimiro 8, Jackowska 7 oraz Koperwas 2, Burandt 2, Kacperska 0, Babij 0, Tanasiejuk 0.

Inea AZS: Woźniak 16, Marciniak 15, Mistygacz 6, Telenga 5, Adamowicz 2 oraz Lewińska 2, Wiśniewska 2.