Basket w Starogardzie oddalił się od play-off

Koszykarze PBG Basket Poznań odrobili w Starogardzie 17-punktową kwartę z trzeciej kwarty, w czwartej wyszli dwa razy na prowadzenie, ale w końcówce przegrali z Polpharmą 76:84.
POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS, TEJ!

Porażka poznaniaków w pierwszym meczu grupy 7-14 poważnie ogranicza i tak niewielkie ich szanse na awans do play-off. Ich marzenia o sukcesie rozwiał najlepszy snajper gospodarzy, Michael Hicks, który nie spudłował żadnego z sześciu rzutów za dwa punkty, nie pomylił się też z linii rzutów wolnych i został najlepszym strzelcem zawodów z 18 punktami na koncie.

W poznańskiej ekipie dobrze zagrał Żarko Comagić (16 punktów). To on poderwał zespół do walki w połowie trzeciej kwarty, gdy Polpharma prowadziła już 58:45 (chwilę wcześniej było nawet 52:35). Akcje Serba i dwa trafienia za trzy punkty Tomasza Smorawińskiego wyprowadziły poznaniaków na prowadzenie 61:60, potem na 63:62. Gospodarze wyglądali na podłamanych, do czego przyczynił się też Damian Kulig, który efektownie zablokował rzut Grzegorza Arabasa. Gdy w następnej akcji Żarko Comagić trafił zza łuku równo z sygnałem końca czasu na rozegranie akcji, Basket prowadził 66:64.

Polpharma jednak się otrząsnęła. W krótkim czasie trzy rzuty trzypunktowe wykonali Grzegorz Arabas oraz Daniel Wall (dwa z rzędu) i zrobiło się 75:66 dla gospodarzy. Tej straty poznaniacy już nie odrobili.

Polpharma Starogard Gdański - PBG Basket Poznań 84:76

Kwarty: 21:17, 24:14, 15:25, 24:20

Polpharma: Simmons 14, Wall 13 (2x3), Śnieg 6, Hazzard 5 (1), Dąbrowski 2 oraz Hicks 18 (1), Arabas 15 (2), Nowakowski 9 (1), Metelski 2.

Basket: Micić 17 (2), Comagić 16 (2), Nikolić 8, Lichodzijewski 8, Kulig 6 oraz Bartosz 8, Parzeński 7, Smorawiński 6 (2) Szydłowski 0.

Inne wyniki 1. kolejki grupy 7-14: Kotwica Kołobrzeg - ŁKS Łódź 87:63, Śląsk Wrocław - AZS Politechnika Warszawa 76:63, Siarka Jezioro Tarnobrzeg - AZS Koszalin 87:83.