Krzysztof Kotorowski strzela, Luis Henriquez śpiewa

Prawie 90 minut trwał jedyny środowy trening piłkarzy Lecha Poznań na zgrupowaniu w Esteponie. Tym razem zajęcia miały typowo futbolowy charakter - zawodnicy prawie cały czas ćwiczyli z piłkami.
Najwięcej czasu trener Jose Bakero poświęcił na ćwiczenie utrzymywania się zespołu przy piłce i przejście do szybkiego ataku. W obronie najwięcej uwag przekazywał Marcinowi Kamińskiemu, którego wiosną widzi w roli defensywnego pomocnika. W ofensywie brylował zwłaszcza Vojo Ubiparip, który niemal każdy strzał zamieniał na gola.

Zajęcia zakończyły rzuty karne. Gdy do ostatniego podchodził Krzysztof Kotorowski, Luis Henriquez zaintonował "Niech zwycięża Lech, wielki Kolejorz KKS". Rozciągająca już mięśnie reszta zespołu szybko podchwyciła pieśń i bramkarz Lecha strzelał karnego przy jej dźwiękach. Nie zdeprymowało go to ani trochę - pewnie pokonał Aleksandra Wandzela.

W środę piłkarze nie będą już trenowali na boisku w ośrodku Dona Julia. Wieczorem, po kolacji czeka ich taktyczna odprawa przed czwartkowym sparingiem z Guangzhou Evergrande.