Kto zastąpi Rafała Murawskiego w pomocy Lecha?

Kontuzje Kamila Drygasa i Rafała Murawskiego skomplikowały sytuację kadrową ?Kolejorza?. Obaj są pomocnikami, od Murawskiego trener Bakero rozpoczynał wybór piłkarzy do tej formacji.
- Kontuzje się zdarzają, to część zawodu piłkarza - mówi Hiszpan i nie wygląda na bardzo zmartwionego. Na pozycji Murawskiego zamierza wystawiać Mateusza Możdżenia. On wraz z Siergiejem Kriwcem w pierwszych dwóch meczach wiosny będzie grał jako środkowy pomocnik. O wiele gorzej stoją akcje Dimitrije Injaca, któremu w czerwcu kończy się kontrakt. - Znamy Dimę od pięciu lat. Musimy się poważnie zastanowić nad tym, czy on jest jeszcze w stanie dać więcej tej drużynie - mówi dyrektor Dawidziuk. Miejsce Semira Stilicia i Aleksandara Tonewa hiszpański trener Lecha widzi na skrzydle

Między dwójką środkowych pomocników a czteroosobową linią obrony jest w taktyce Bakero miejsce dla defensywnego pomocnika. Hiszpański trener od początku zimowego okresu przygotowawczego konsekwentnie wystawia tam młodego stopera Marcina Kamińskiego. - W pierwszych sparingach nie czułem się pewnie na tej pozycji, ale z czasem jest coraz lepiej - mówi Kamiński. - Trener tłumaczy mi, że mam być łącznikiem między środkowymi obrońcami a środkowymi pomocnikami. Czasem mam wracać do obrony po to, by boczni obrońcy mogli włączać się w akcje ofensywne. No i moim zadaniem jest branie udziału w wyprowadzaniu piłki z własnej połowy - opowiada młody lechita, który nie ukrywa jednak, że wolałby pozostać obrońcą. - To moja ulubiona pozycja - deklaruje.

Wystawiając Kamińskiego w pomocy trener Bakero robi miejsce w składzie dla Manuela Arboledy. Ten w sparingach ze CF Rota i FC Timisoara był bardzo niepewny w obronie, ale za to... strzelał gole. - Jego forma rośnie - uważa jednak dyrektor Dawidziuk.