Znamy cel podróży trenera Lecha. Obserwował Hiszpana

Hiszpański skrzydłowy Toni Calvo jest transferowym celem Lecha Poznań. 25-letni piłkarz pochodzi z Barcelony, teraz gra w Lewskim Sofia. Niedzielny sparingowy mecz między Lewskim a Zorią Ługańsk poleciał oglądać asystent trenera Jose Bakero, Mariusz Rumak. Calvo zagrał w nim 90 minut, padł remis 1:1.
Polub poznan.sport.pl na facebooku

Piłkarz Lewskiego karierę rozpoczynał w rezerwach FC Barcelony, był powoływany do młodzieżowych reprezentacji Hiszpanii. Grał m.in. w młodzieżowym Euro do lat 19, rozgrywanym w Wielkopolsce. Wtedy, w 2006 r., Hiszpanie wygrali turniej, a w finale na stadionie przy ul. Bułgarskiej w Poznaniu pokonali Szkotów. W 2007 roku Calvo trafił do Arisu Saloniki, grał też w AC Parma. W lipcu ubiegłego roku podpisał zaledwie roczny kontrakt z Lewskim. To oznacza, że po sezonie jest do wzięcia za darmo. Jesienią zagrał w dziesięciu meczach ligowych bułgarskiego klubu, strzelił jednego gola.

Trener Rumak nie wraca już z Turcji na zgrupowanie Lecha. Obejrzy jeszcze sparing pierwszego wiosennego rywala Lecha - GKS Bełchatów - i przyleci do Poznania.